KORONA VİRÜS Önlemleri
09 Şubat 2022

Değerli Hasta ve Hasta Yakınlarımız
Küresel bir önem kazanmış olan yeni Coronavirus (COVID-19) salgınının ülkemizdeki yayılımını sınırlandırmak için alınacak önlemler çerçevesinde, hastanemizde eylem planı hayata geçirilmiş olup aşağıdaki konularda özenli olmanızı rica ederiz.
- Hastalarımız, hasta yakınlarımızın ve halkımızın sağlığını korumak ve virüsün yayılım hızını en aza indirmek için Hastanemiz bünyesindeki yataklı servisinde hasta ziyareti ikinci bir duyuruya kadar kısıtlanmıştır. Hastaya refakat eden bir kişi dışında servislere mesai saatleri içinde ziyaretçi kabul edilmeyecektir. Mesai saatleri dışında 19.00-20.00 saatleri arasında 10 dakikayı geçmeyecek şekilde sadece yatan hastanın ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla tek kişinin hasta ziyaretine gelmesi önem arz etmektedir.
- Ayaktan hasta hizmeti veren poliklinik ve günübirlik alanlarımızda hastaya eşlik eden kişi sayısının mümkün olduğunca kısıtlanması gerekmektedir. Hastalarımız mümkünse tek başına ya da desteğe ihtiyacı olan hastalarımızın sadece bir yakınları refakatinde poliklinik ve günübirlik alanlara gelmesi uygun olacaktır.
- Ateş, öksürük ve solunum sıkıntısı olan hastalarımızın başvurularında bu şikâyetlerini hemen iletmeleri ve en kısa zamanda maske takılarak muayene alanlarına yönlendirilmeleri gerekmektedir.
Yukarıdaki hususlar hakkında biz sağlık çalışanlarına yardımcı olmanızı rica eder, sağlıklı günler dileriz.
Çameli Devlet Hastanesi